Co mogą znaczyć krwawienia i ból podbrzusza w czasie stosowania plastrów?

Witam, mam problemy z okresem. Mianowicie od ponad 2 lat przyjmuję plastry Evra. Na początku ich przyjmowania wszystko było w porządku. Czasami jak miałam stresujący czas okres potrafił się pojawić przy zmianie drugiego plastra na trzeci a za chwilę po zdjęciu trzeciego. Ostatnimi czasy zdarza mi się często to, czasami mnie boli podbrzusze i mam objawy przedmiesiączkowe. I tak jak kiedyś przy zmianie z 2 na 3 plaster( raz lub dwa razy przy zmianie na drugi plaster się zdarzyło) i przy przerwie od plastrów pojawiają się krwawienia, zazwyczaj przy każdym boli mnie lekko podbrzusze i trwa ok. 4-6 dni. Wspominałam o tym lekarzowi, raz mówił że tak może być, raz żebym zbadała tarczycę. Z tarczycą jest wszystko w porządku. Czasami się martwię czy nie jest to coś poważnego. Również martwię się tym, że moja mama i babcia ze strony mamy dość wcześnie przeszły menopauzę. Mama koło 35 lat zaczęła mieć pierwsze objawy. Czy jest jakieś badanie abym mogła sprawdzić czy mnie to czeka, bądź czy mogę sprawdzić na ile jestem płodna w tej chwili? Chwilowo nie chce mieć dzieci, ale wiem że genetycznie może spotkać mnie to samo.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne