Co mogę jeść bez ograniczeń, aby przytyć.?

Witam, chciałabym wiedzieć co mogę jeść bez ograniczeń aby przytyć. Zaznaczam, że choruję na cukrzycę typu II, mam 168 cm wzrostu i ważę 53 kg. Pozdrawiam Barbara
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Proszę Pani, na tym portalu udzielamy porad jak żyć zdrowo i długo, a nie jak sobie zaszkodzić. Pani waga w stosunku do wzrostu BMI to 18,7 i jest prawidłowe. Ostatnia rzecz jaką chcielibyśmy to żeby Pani przytyła biorąc pod uwagę, że choruje pani na cukrzycę typu II. Niestety, nie ma takich pokarmów, które może pani jeść bez ograniczeń. Dieta w tej chorobie jest konieczna. Wskazana jest też aktywność fizyczna i ewentualnie leczenie farmakologiczne. Mogę tylko pogratulować sylwetki i proszę nie zmieniać tego. Polecam poczytać:http://www.mp.pl/cukrzyca/dietaiwysilek/67051,dieta-cukrzycowa
Pozdrawiam

0

Dzień dobry,
Pani dane wskazują na prawidłową masę ciała. Jeśli jednak chce Pani przytyć, najlepiej stopniowo zwiększać porcję wszystkich produktów z dobrze zbilansowanej diety. Nie ma jednego produktu, który jedzony w nieograniczonych ilościach pozwoli Pani zdrowo zwiększyć masę ciała.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://Facebook.com/dietetycznyguru/

0

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Polineuropatia może dotyczyć również włókien autonomicznych co przejawia się zaburzeniem czynności przewodu pokarmowego ( biegunki, zaparcia), układu sercowo-naczyniowego ( zaburzenia rytmu serca, spadki ciśnienia tętniczego krwi) lub układu moczowo płciowego np impotencja.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.
Bardzo ważne jest rehabilitacja i usprawnianie, które w pewnym stopniu hamuje postęp zaników mięśniowych.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty