Co mogło być przyczyną poronienia w tym przypadku?

Witam. Od kilku lat cierpie n'a migreny chroniczne, bardzo signe. Stosuje les Sumatryptan. Od kwietnia br staramy sie z mezem o 2ie dziecko. W zeszlym miesiacu wreszcie sie udalo, ciaza potwierdzona z badania krwi. Niestety w piatek doszlo do krwawienia I w rezultacie do poronienia. Czy możliwe ze przyczyna jest Sumatryptan? Dziękuję

Witam! Lek ten należy do kategorii C i w badaniach na zwierzętach wykazano jego szkodliwe działanie we wszystkich trzech trymestrach ciąży. Badań na ciężarnych kobietach nie robiono, ale per analogiam można się spodziewać podobnych rezultatów. W trakcie ciąży należy do minimum ograniczyć wszelkie ingerencje farmaceutyczne. Współczuję i życzę powodzenia W. Łuczkowski.