Co mogło wpłynąć na zapalenie okołoustne?

Witam. Choruje na zapalenie okoloustne. Mam przepisane leki Rozex krem na dzień i Aknemycin masc na noc. Mija tydzień kuracji a ja nie widzę poprawy. Dodam, że wykonywałam sobie badanie TSH ponieważ choruje na niedoczynność tarczycy i niestety wynik wynosi powyżej 7. Czy to mogło wpłynąć na zapalenie okoloustne? Chciałam jeszcze zapytać czy dodać do leczenia maść protopic? Dostałam ją wstępnie od pierwszego dermatologa łagodziła zmiany jednak 2-tygodnioea kuracja nie przyniosła efektów więc lekarz przepisał mi leki o których wspomniałam na początku

Dzień dobry, wysoki poziom TSH nie ma związku z Pani objawami, jednak należy udać się do endokrynologa. Może Pani stosować tę maść, jednak gdyby dolegliwości nasilały się lub nie ustępowały proszę ponownie zgłosić się do dermatologa, być może konieczna będzie terapia antybiotykowa.