Co może być powodem ciągłej obniżonej wartości neutrofili?

Od wielu lat (conajmniej 10 lat, wyniki conajmniej raz na pół roku) mam obniżone wartości neutrofili (1.6-1.9). W związku z tym dochodzi również do dysproporcji neutrofili do limfocytów (41 % neutro , 48% limfocyty). Hormony tarczycy, wątroba, nerki w porzadku. Co może być powodem ciągłej obniżonej wartości neutrofili? Mężczyzna, 35 lat, 182cm, 88kg praca biurowa ,sport 3 razy w tygodniu,

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wyglada historia infekcji? proponuję udac się do lekarza immunologa lub hematologa.