Co może być powodem podwyższonego PLT , PCT i EO u mojego 8-letniego syna?

Mój syn ma 8 lat i w ciągu jednego miesiąca miał 3 razy bardzo obfite, samoistne krwawienia z dróg nosowych (obydwa otwory nosowe). Za pierwszym razem poradziłam sobie bardzo szybko udzielając pierwszej pomocy, krwawienie po chwili ustało, jednak za drugim i trzecim razem trwało ono od 15 do ponad 20 minut (to były dwa przypadki) w ciągu jednego dnia. Syn miał badanie laryngologiczne, ale prawdopodobnie wszystko jest w normie, dostał Rutinacee Junior do ssania 3x dziennie przez 5 dni. Poza tym jest alergikiem na roztocza, ale rozwija się prawidłowo. Jest bystrym i energicznym chłopcem (bardzo lubi grać w szachy). Doktor rodzinny dał nam skierowanie na badania morfologii krwi, właśnie odebrałam wyniki, z których wynika, że podwyższone jest: PLT wynosi 423 tys/uL, PCT wynosi 0,45 % EO wynosi 7,8 %. Reszta jest w normie. Martwi mnie, co może być tego powodem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Dorota (mama chłopca)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań synka z jego lekarzem prowadzącym, który zlecił wykonanie badań. On będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia dziecka.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl