Pojawiający się guz na głowie u 12-letniego syna

Witam mój 12 letni syn kilka dni temu pokazał mi na głowie dużego guza okazało się że miał go już kilka kronie pojawia się na 2 dni i znika jest duży na około 1-1,5 cm twardy, niebolesny. Niestety zniknął zanim udało się zorganizować usg. Co to może być? Miał go już 3-4 razy w ciągu ostatnich 6 miesięcy napewno. Dodatkowo w węzłach potylicznych ma 2 małe guzki. Syn jest alergikiem nie wymaga brania na stałe leków.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany guzek to najpewniej powiększony węzeł chłonny. Proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który oceni zmianę oraz pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.