Co może być przyczyną kłucia w klatce piersiowej, podwyższonego pulsu i ciśnienia?

Witam mam 32 lata często miewam dolegliwości takie jak wysoki puls uczucie kłucia w klatce piersiowej ciężar na plecach albo uczucie zamierania serca podczas zasypiania czy coś takiego jak by ktoś w strunę od gitary uderzył i takie drgania jak by serca też podczas zasypiania nie kiedy wzywana jest karetka ponieważ czuję że słabne zaczyna sie silne kłucie w klatce uczucie jak by ktoś złapał i chciał wyrwać serce takie szarpnięcia także wysoki puls i przy tym ciśnienie pocą mi się ręce nie kiedy drętwieją nogi i lewa ręka i mam drgawki tak się trzęse jak by mi zimno było i tylko czekam aż karetka przyjedzie gdzy przyjeżdza wykonują EKG i nic nie stwierdzają tylko wysoki puls i ciśnienie po podaniu leków wszystko wraca do normy Kardiolog nic nie znalazł tylko też wysoki puls ale myśle że to może być spowodowanę stresem gdyż obawiałem się że może znaleźć jakieś nieprawidłowości krew robiona wyniki ok do tego co dziennie chodzę zdenerwowany nawet drobna rzecz może mnie zdenerwować najchętniej to bym siedział w domu a jak tylko coś mnie zakłuje w klatce odrazy dotykam jlatki nerwowo wcześniej często sprawdzałem i czasem to robię sprawdzam puls na tętnicy szyjnej boje się że to coś poważnego a lekarze nic nie znajdują nie raz słyszałem czy czytałem że to może być nerwica ale aż takie objawy na nerwice proszę o odpowiedz to tak mnie męczy w życiu a już tyle lat
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na objawy nerwicy lękowej.
Celowa byłaby osobista/szczegółowa diagnostyka symptomatyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Proszę nie czekać, niepokojące Pana dolegliwości samoistnie nie miną.

Z życzeniami dla Pana pomyślności w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 606

0

Witam,

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty