Co może być przyczyną mojego problemu?

Witam. Około miesiąc temu dowiedziałem się, że nie mogę mieć dzieci, jestem całkowicie bezpłodny, cierpię na zespół samych komórek Sertolego. Od tej pory straciłem zupełnie ochotę na seks, mam problemy z erekcją. Co może być tego przyczyną i czy jest to normalne w takiej sytuacji, w jakiej ja się znalazłem?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Mgr Marta Sak Psycholog, Warszawa
24 poziom zaufania

Dzień dobry,pyta Pan, czy problemy w sferze seksualnej są normalne po otrzymaniu diagnozy niepłodności. Nie pisze Pan o tym, jakie odczucia i emocje wzbudza w Panu ta sytuacja - wyobrażam sobie jednak, że informacja o braku możliwości posiadania dzieci może być bardzo trudnym przeżyciem i wywoływać różne objawy psychiczne. Takie czynniki, jak odczuwanie smutku, stresu, problemy ze snem czy spożywanie większej ilości alkoholu, są bardzo częstą przyczyną spadku libido i problemów z erekcją. W

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty