Co może być przyczyną mojej senności?

Witam serdecznie mam na imię Agnieszka mam 40 lat i mam problem z sennością do długiego już czasu bo około 3 lat jestem strasznie ospała . Sypiam nornalnie w ciągu nocy a mimo to w ciągu dnia gdy tylko usiąde to zaraz przysypiam . Ciężko mi normalnie funkcjonować czuje się wyczerpana bez chęci na cokolwiek . Nie przyjmuje żadnych leków na stałe od kilku lat biorę tylko tabletki antykoncepcyjne Daylette bez przerwy. Ciśnienie zawsze mam w normie , cukier również w normie. Co może być przyczyną mojej senności? Bardzo proszę o pomoc bo jestem jakby nie obecna w tym życiu przez tą ciągłą senność. Pozdrawiam Agnieszka z Rudy Śląskiej.

WItam zastanowiłbym się nad ostawieniem tego środka, ale pod opieką lekarza bo o ile wiem ma on nieprzyjemne objawy odstawienne.
Skąd taka rada : otóż substancjami czynnymi w daylette, która jest generykiem yasminelli są thinylestradiol + Drospirenon.
Yasminelle z tą samą kombinacją tych substancji uważana jest w Niemczech za lek niebezpieczny w roku 2015 otworzono w Niemczech sprawę przeciwko producentow. W Stanach i na całym świecie Producent wypłacił już przeszło 800 mln. dolarów odszkodowań.
http://www.forumginekologiczne.pl/forum/daylette-bardzo-dziwne-skutki-uboczne/watek/589150/1.html
http://www.med1.de/Forum/Verhuetung/700588/?p=2
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

istnieje wiele potencjalnych przyczyn nadmiernej senności. Mogą to być choroby somatyczne (takie jak np.: niedoczynność tarczycy), albo zaburzenia psychiczne (takie jak np.: depresja). Warto byłoby zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego i wykonania podstawowych badań krwi. Jeśli wszystko wyjdzie w porządku - dobrze byłoby się skonsultować z psychiatrą.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/