Co może być przyczyną opóźnienia się okresu?

Spóźnia mi się okres. w lipcu dostałam 5.dni za szybko. A teraz mi się spóźnia. Zrobiłam 10 testów ciazowych wszystkie negatywne . co może być przyczyną? odczuwam ból w jajnikach. jestem w Anglii i ciężko znaleźć Polskiego ginekologa

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza ciążą istnieje szereg przyczyn, które mogą spowodować niewystąpienie miesiączki (zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia, zbyt niska masa ciała i wiele innych), dlatego jeśli jednak miesiączka nie wystąpi, wizyta u lekarza może okazać się niezbędna.