Co może oznaczać długotrwały brak okresu?

Witam, mam 22 lata. Nie mam okresu już 17 dni, cykle miałam regularne, ostatnią miesiączkę miałam dostać 8.07.18 jednak jej nie ma. Miewam mdłości lecz do wymiotów nie dochodzi. Robiłam testy i wszystkie były negatywne. Co w takiej sytuacji mogę zrobić. W piątek idę na badania krwi..

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Poza ciążą istnieje szereg przyczyn braku miesiączki (min. hiperprolaktynemia, zespół policystycznych jajników, zaburzenia hormonalne i wiele innych). Z tego powodu konieczna jest wizyta u specjalisty.