Co może oznaczać brak krwawienia z odstawienia w czasie 7 dniowej przerwy?

Dzień dobry. Od 4 miesięcy biorę tabletki A***. Zawsze miałam krwawienie z odstawienia w czasie tej 7dniowej przerwy. Teraz jej brak, czuje natomiast jakiś wzdęty brzuch, coś. Co to może znaczyć? Jutro idę do ginekologa. Mam się martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród przyczyn, które mogą powodować brak miesiączki znajdują się:
- ciąża,
- zaburzenia odżywiania,
- intensywne odżywianie,
- zaburzenia emocjonalne,
- zaburzenia funkcji tarczycy,
- cukrzyca,
- hiperprolaktynemia,
- zespół policystycznych jajników,
- nowotwory,
- stosowanie leków takich jak antydepresanty, leki hormonalne, sterydy czy chemioterapeutyki.
Po pierwsze warto byłoby zatem wykluczyć ciążę poprzez wykonanie testu ciążowego. Jeżeli wynik dwukrotnie będzie negatywny, proszę skonsultować się z lekarzem.