Mam 40 lat i nie mam miesiączki - co robić?

Mam 40 lat i brak okresu od miesiąca. Robiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Boli mnie też podbrzusze. Nie mogę obecnie iść do lekarza, bo jestem zagranicą.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przyczyn braku miesiączki jest bardzo wiele. Znajdują się wśród nich:
- ciąża,
- intensywne odchudzanie,
- stres czy wyjazdy,
- stosowanie niektórych grup leków,
- zaburzenia funkcji tarczycy,
- anemia czy cukrzyca
- zespół policystycznych jajników i wiele innych.
Niestety w ramach porady internetowej, nie ma możliwości by ocenić przyczynę braku miesiączki u Pani. Po pierwsze proszę wykluczyć ciążę ponownie wykonując test. Proszę przy tym pamiętać, że test ciążowy daje wiarygodne wyniki około 10-14 dni po stosunku. Może dawać jednak również wyniki fałszywie ujemne. Inne przyczyny może zweryfikować jedynie konsultacja lekarska.