Co może być przyczyną spóźniającej się 9 dni miesiączki?

Witam, spóźnia mi sie okres 9 dni, dzisiaj robiłam test wyszedł negatywnie. Okres powinnam dostać 10 października. Ostatni raz miałam 10 września będąc na wakacjach za granica (Afryką), dodatkowo bardzo sie stresuje faktem braku okresu. Co moze byc przyczyna spóźniającej sie miesiączki?

Lek. Michał Lenard

Zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą być w Pani przypadku spowodowane zarówno stresem, jak i daleką podróżą ze zmianą strefy klimatycznej. Dla pewności warto jednak wykonać badanie bHCG, które wykluczy ciążę z większą pewnością, niż domowy test ciążowy. Pozdrawiam!