Co może być przyczyną takiego zaparcia i biegunki?

Witam mam taki problem poniewaz od jakiegos juz czasu mam ucisk w brzuchu pod zebrami czasmi tylko z jednej strony a czasami z drugiej albo z dwóch stron jednoczesnie, nie mam boli brzucha ale mam czeste gazy, czasami tez biegunki ale zadziej, dotrgo slysze w sowim brzuchu czasami tak jak by burczenie ale wiem ze to nie od zolodka bo to nie to samo uczucie jak jest sie glodnym (moge tylko powiedziec ze pare lat mialem nawykowe zaparcia, seiadomie powstrzymywalem sie od wydalania stolca nie mam pojecia dlaczego... W dodoatku z hakies 3 miesiace temu zaprzestalem odchudzanie i mialem diete dosyc dziwna przez dwa miesiace podczas odchudzania codziennie jadlrm tylko wafle ryzowe, musli, salatki, jogurty naturalne, jogurty proteinowe oraz pilem herbate odchudzajaca 3 razy dziennie ktora mnie oczyszczala pilem wode z cytryna wiem ze to nie jest tak zwana prawdziwa dieta ale moze to co powiedzialem przyda sie w powiedzeniu co moze byc przyczyna tych dolegliwosci ? Dziekuje bardzo serdecznie i pozdrawiam

Witam serdecznie,
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis. Dieta, którą Pan pisuje nie ma nic wspólnego z racjonalnym odżywianiem. Przed to mogły pojawić się dolegliwości. Warto także skonsultować sprawę z lekarzem gastrologiem.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk