Co może być przyczyną zaburzeń cyklu miesiączkowego?

W lipcu zeszłego roku , po dwóch latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych Diane 35 odstawiłam antykoncepcję. Pierwszy okres dostałam po około 3 tygodniach. Kolejny bardzo delikatny okres we wrześniu. Dopiero w styczniu tego roku dostałam pierwszy „prawdziwy okres” po którym znowu była przerwa az do 22 kwietnia. Krwawienie trwało 6 dni. 24 maja zuwazylam delikatnie zaróżowioną sluz naprzemiennie z brązowym plemieniem . Trwa to juz ponad 10 dni . Chciałam zapytać co moze byc tego przyczyną , jakie są szanse na to jestem w ciąży jeżeli stosuje zabeZpiecznie w postaci prezerwatywy i czy jest ryzyko ze jestem bezpłodna ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dopóki nie zacznie się Pani starać o dziecko i będą niepowodzenia w tym temacie, to nie można powiedzieć, że jest Pani bezpłodna. Natomiast takie nieprawidłowe miesiączki wymagają dalszego diagnozowania, dlatego powinna Pani zgłosić się do lekarza - ginekologa.