Co może być przyczyną zatkanego nosa?

Witam, jakieś 4 miesiące temu byłem chory. Pozostał mi po chorobie zatkany nos. Lekarz leczył mnie na alergie. Teraz juz jest lepiej z nosem ale dalej zatyka mi raz jedna raz drugą dziurkę lub dwie głównie jak suche powietrze. Zrobiłem rtg zatok. Opis: Niewielkie przyścienne zacienienie w zatokach czołowych. Poza tym zatoki powietrzne, bez widocznych zagęszczeń zapalnych o zachowanej budowie kostnej. Proszę o info czy może to być powodem zatykania nosa i co z tym robić, co to jest :)

Wynik rtg sugeruje przewlekle zapalenie zatok. Wskazana wizyta u laryngologa. Do tego czasu płukanie nosa wodą morską w sprayu. Proszę pamiętać, aby lewą ręką podawać spray do prawej dziurki a prawą do lewej. Wypijać dużo płynów - min. 2 litry na dobę. Można udrażniać nos za pomocą Euphorbium - też spray, też bez recepty, też "lewy do prawego, prawy do lewego.."