Co robić z zatykaniem się nosa?

Witam , mam na imię Michał. Mam 21 lat. Mam taki problem, gdy oddycham intensywnie przez nos i gdy wyciągam powietrze to dziurka z prawej strony zatyka mi nos pod wpływem pobierania powietrza. Gdy mocno wyciągam powietrze to mam drożną tylko lewą bo prawa się przytyka. Co mam zrobić żeby ją wzmocnić czy utwardzić

to jest tak zwana zastawka nosowa. Leczy się to operacyjnie u chirurga głowy i szyi. Wzmacnia się skrzydełko nosa wszczepieniem własnej chrząstki pobranej z przegrody nosa lub z małżowiny usznej.