Co może być przyczyną złego samopoczucia przy oponiaku?

Witam! Mam oponiaka przy sierpie mózgu i jestem po radioterapii. Zle się czuję boli mnie głowa i noe mogę sobie poradzić z drżeniem prawej ręki. Mój onkolog twierdzi że to nie jest od guza. Co może być przyczyną?? Proszę o odpowiedź Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Sama informacja o "posiadaniu" guza w głowie jest wystarczająca do takiego samopoczucia, jakie Pani opisała. Pomimo tego,że oponiaki są guzami łagodnymi, nasza podświadomość reaguje lękiem i stanem zagrożenia. Z pewnością wskazana konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna. Psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/depresyjnymi i p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.