Co może oznaczać ból podbrzusza u 27-latki?

Witam, mam 26 lat. Miesiąc temu przechodziłam zapalenie przydatków, brałam antybiotyk Unidox przez 10 dni, do tego Diclac, później Disreptaza, trzy tygodnie spędzone w domu na zwolnieniu. Po całej terapii czułam się dobrze, pozostał jednak ból jajników i podbrzusza. Dodatkowo na jednym z jajników powstała torbiel krwotoczna. W związku z powyższym zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Kończę właśnie pierwsze opakowanie. Początkowo ból podbrzusza wydaje mi się że zaczął ustępować, ale około tygodnia temu przemarzłam i znów bardzo mi dokuczają. Boli zwłaszcza lewy jajnik, chociaż torbiel jest na prawym. Zgłosiłam się z tym do swojego lekarza, który stwierdził bez badania że wszystko jest ok, przesadzam i potrzebuję czasu żeby organizm wrócił do siebie. Te bóle mnie jednak martwią i nie wiem czy mam powody do niepokoju, czy cierpliwie czekać aż przejdą. Dodatkowo biorę codzinnie na noc spasmolinę (ze względu na kwestie żołądkowe, ale mam wrażenie że podbrzusze też mniej po niej boli). Nie chciałabym aby to zapalenie przeszło w przewlekłą formę. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczna jest wizyta u innego ginekologa celem konsultacji.