Co może oznaczać ten ból podbrzusza u 26-latki?

Ból podbrzusza Witam, od około 3 miesięcy mam bóle podbrzusza. Na początku ból nie był intensywny ani częsty, ale zauważyłam różnicę, bo nigdy wcześniej nie miałam takiego bólu. Ból jest umiejscowiony w centralnej części macicy. Czasami ból obejmuje jajniki. Nie są to bóle menstruacyjne, bo zdarzają się w różnych dniach miesiąca. Zauważyłam również żółte upławy i bóle w dole kręgosłupa. Odczuwam również ból podbrzusza po stosunku. Wcześniej tak nie było dopiero od tego tygodnia. Dodam również, że biorę tabletki antykoncepcyjne od 8 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, co może być powodem Pani problemów, jednak upławy i ból podbrzusza wskazywałyby na przyczynę ginekologiczną.

Żółte upławy nie zawsze są powodem do niepokoju. Zazwyczaj oznaczają, że flora bakteryjna w pochwie jest na dobrym poziomie i nie ma żadnego stanu zapalnego. Gorzej, jeżeli takim upławom towarzyszą swędzenie, pieczenie, oraz nieprzyjemny zapach, ponieważ wtedy wskazuje to na obecność jakiejś infekcji intymnej, bądź nawet choroby wenerycznej.

Co do bólu podbrzusza również może mieć wiele powodów. Występuje ono przy zapaleniu przydatków, a także endometriozie. Nierzadko też jest oznaką torbieli na jajniku.

W Pani przypadku bez odpowiedniego badania ciężko jest zdiagnozować przyczynę dolegliwości. Zalecamy, aby udała się Pani do ginekologa, który za pomocą odpowiednich badań, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanuje dalsze postępowanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy również mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-uplawy-i-bol-w-podbrzuszu-co-mi-jest

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-bolu-w-podbrzuszu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.