Co może znaczyć ból pochwy i podbrzusza po stosunku?

Dzień dobry, tydzień temu odbyłam z chłopakiem swój pierwszy raz, wszystko poszło dobrze oprócz bolu w pochwie co jest przy pierwszym razie normalna rzeczą, lecz ból ten nie ustaje już od tygodnia, pomyślałam że może to być grzybica pochwy, więc smaruje również kremem clotrimazolum oraz brałam furaginę, lecz dolegliwości nadal są, odczuwam dyskomfort czasem kłucie i ogólny ból pochwy i podbrzusza, co z tym zrobić i co może to oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę koniecznie udać się do gabinetu ginekologa i nie bagatelizować objawów, które trwają od tygodnia. Stosowanie leków bez postawionej diagnozy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie musi Pani mieć grzybicy pochwy.

Bóle pochwy oraz podbrzusza mogą mieć wiele różnych przyczyn. Takie objawy pojawiają się w przypadku mięśniaków macicy, endometriozy, torbieli na jajnikach, polipów macicy oraz zespole policystycznych jajników. Utrzymujące się dolegliwości bólowe mogą również świadczyć o rozwijającej się infekcji, do której mogło dojść na skutek zbliżenia.

Aby poznać przyczynę musi jednak Pani poddać się badaniu ginekologicznemu, po którym lekarz będzie w stanie powiedzieć coś więcej.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-pierwszym-razie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-po-pierwszym-razie-dlugo-sie-utrzymuje, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-czasu-odczuwa-sie-bol-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.