Co może oznaczać czerwona wysypka na ciele u dziecka?

Mój 4 letni syn 3 dni temu dostał czerwonej wysypki która z godziny na godzinę zaatakowała całe ciało. Następnego dnia nie dał rady chodzić i skarżył się na bóle stawów orazswedzwnie w niektórych miejscach. Był bardzo zmęczony i w rezultacie cały dzień spędził w łóżku. Kolejnego dnia wysypka przeobraziła się w jedna całość jakby fale która przechodzi przez ciało. Dziecko czuło się nieco lepiej ale stan skory się bardzo pogorszył . Lekarz w Uk stwierdził Pokrzywke. Jest kolejny dzień dziecko wyglada jakby było poparzone , czerwone plamy są od czubka głowy po stopy. Teraz swędzi go już całe ciało do tego doszedł kaszel. Jedyne co dostaliśmy od lekarza to syrop histaminowy dla dzieci na alergie. Czy rzeczywiscie jest to alergia? Syn do tej pory nie miał żadnych problemów ze zdrowiem był bardzo zdrowym dzieckiem które jadło wszystko z wielkim apetytem i nigdy nic podobnego nie miało miejsca. I jeśli to zeczywiscie pokrzywka to co podawać i co robić? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna wizyta u lekarza pediatry jeśli objawy są nadal, być może wskazana byłaby wizyta u reumatologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.