Co może oznaczać drżenie rąk i nóg po teście obciążenia glukozą?

Witam. Mam 53 lata. W związku z podwyższoną glukoza ( przypadkowe wyniki robione w szpitalu 146 , i 120) w odstępie dwóch miesięcy.Pozniej robiłam badanie i wynik był w normie.Ostatnio robiłam test obciążenia 75 glukozy.Przed podaniem glukozy poziom cukru wynosił 90 a po glukozie po dwóch godz. cukier spadł do 40. Bardzo źle czułam się po wyjściu z przychodni. Drżenie rąk i nóg oraz senność. Co może być przyczyną takiego stanu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy wskazują na hipoglikemię reaktywną. Powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.