Co może oznaczać krew w wydzielinie z płuc?

Witam. Mąż ma 30 lat. Zawsze rano suchy kaszel bez przeziebienia... oczywiście gdy jest przeziębiony nasila się. Wczoraj wieczorem gdy odksztusil i wypluł wydzielinę była z krwią. Nie ukrywam że bardzo się zmartwiłam. Dodam że mąż nie pali. On twierdzi że ma "dziury" w migdalach i co jakiś czas coś tam mu się zbiera, ale jak dla mnie to nie jest normalne żeby z krwia... pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza pulmonologa i rozszerzona diagnostyka