Co może oznaczać moczenie nocne u dorosłego?

Dzień dobry! Aktualnie jestem przeziębiona. Mam katar i mokry kaszel. Dzisiejszej nocy przytrafiło mi się coś bardzo dziwnego, co mnie niepokoi. Otóż zmoczyłam łóżko. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przytrafiło, był to pierwszy raz. Przed pójściem spać skorzystałam z toalety. Rano obudziłam się w mokrej piżamie, na mokrym prześcieradle. W nocy kilka razy odkrztuszałam flegmę, ale wtedy łóżko było jeszcze suche. Nie mam pojęcia jak to się stało. Czym może to być spowodowane? Czy powinnam się martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli będzie się to powtarzało wskazana kontrola u ginekologa oraz urologa.
Pozdrawiam