Co może oznaczać nadżerka w gardle?

Od miesiąca boli mnie gardło z prawej strony. Wczoraj podczas badania endoskopem laryngolog wykrył na krtani nadzerke, dokładniej "biała zmiana na przysrodkowej powierzchni nalewki prawej". Nie przepisał żadnych leków że wzgledu na to że jestem w 24 tyg ciąży. Mam przyjść za 4 tyg do kontroli. Czy nie lepiej taka nadżerke od razu usunąć? Czy może zgłosić się do onkologia-laryngologa by ocenił zmianę? Czy czekać? Boję się że to może być jakaś zmiana przedrakowa.

Przepraszam, ale jesteś już starszą ródką, mimo młodego wieku. My wszyscy, dobrzy laryngolodzy jesteśmy też chirurgami głowy i szyi i nie należy szukać miodu u jakiś onkologów. W tym wieku u kobiet nie ma zmian rakowych w tej okolicy gardła i krtani. Spokojnie przebyj ciążę , spokojnie przebyj poród a potem się spotkamy na grillu.