Co może oznaczać nagłe pogorszenie stanu zdrowia starszej osoby?

Witam. Dziadek 73 lata. Rak pecherza moczowego. Diagnoza od miesiąca. 4 tygodnie leci mu krew z członka. Wszystko było w miarę ok. Natomiast we wtorek podjęto decyzję o zatamowaniu krwawienia. Wyniki ogólne wporzadku pacjent zdrowy Dziadek miał zabieg. Dwa dni po zabiegu, zapalenie pluc, niewydolność krążenia. Stan ciężki. Dziadek czasem mówi od rzeczy,nie wie gdzie jest po chwili wszystko wraca do normy. Proszę mi powiedzieć czemu w tak krótkim czasie wszystko się pogorszylo?bardzo dużo schudl

Lek. Tomasz Budlewski

powodów może być wiele i ciężko jest wydać konkretną odpowiedź. może być powodem sam rozwój choroby a manifestacja powyższa jest efektem rozsiewu nowotworu, aby móc coś sprecyzować należy zapoznać się z całą dokumentacją.

Witam.
Jako psychoonkolog proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym.
Powinien wyjaśnić Panu wszystkie wątpliwe kwestie, jeśli dziadek wyraził zgodę na informowanie rodziny o swoim stanie zdrowia.
Przesyłam serdeczności,
Dariusz Pysz-Waberski