Co może oznaczać przeskakiwanie w stopie?

Dzień dobry, Mam problem z "przeskakującymi" ścięgnami w stopach. Wygląda to tak, że ścięgna skaczą mi przy kostce. Nie jest to uzależnione od mojego położenia, czy naprężenia mięśni - mogę to zrobić w każdej chwili i każdej pozycji. Odczuwam przy tym duży dyskomfort, ponieważ stopa w okolicy kostki jest często bolesna i muszę zakładać sobie jakieś ustywniacze, żeby uspokoić cały ten staw. Dodatkowo, ścięgna w prawej stopie poruszają mi się szybciej, niż w lewej. Czy wiedzą Państwo co to może być? Czy należy się tym przejmować, czy po prostu tak musi zostać? Pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Żeby określić co Panu dolega, konieczne będzie zbadanie kończyn. Sugeruję wizytę u ortopedy. Pozdrawiam!