Co może oznaczać taki ból i ucisk z tyłu głowy?

Witam. Mam 27 lat i chciałam sie zapytać odnośnie bólu głowy. Niestety jest on dość nietypowy. Występuje tylko kiedy założe okulary przeciwsłoneczne. Momentalnie czuje silny ucisk z tyłu głowy , w dodatku po obu stronach za uszami ( a nawet troszke wyzej ) wyczuwalne są zapuchnute chyba węzły chłonne ( przynajmniej tak myśle że to to) . Ból i ucisk ustępuje po ściągnięciu okularów. Opuchnięcie też po jakiejś chwili schodzi . Co to może być? I co mam zrobić żebym mogła normalnie nosić okulary przeciwsłoneczne?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.