Co może oznaczać ten guzek w piersi u 18-letniej kobiety?

Około tygodnia temu poczułam w piersi guzka o wielkości około 1cm.Zrobiłam morfologię ogólna,crp oraz badanie na ca 15-3 i wszystko wyszło w normie.Za kilka dni idę na usg ale bardzo się martwię.Guzek porusza się względem podłoża,jest porównywalny w dotyku do gumiastej ale twardszej substancji.Jest okrągły,ma równe brzegi.Przeważnie nie boli przy dotyku ale czasem jest to nieprzyjemne.Co to może być?Dodam ,że biorę antykoncepcję hormonalną i mam 18 lat.Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT 5 miesięcy temu

Takie zmiany u młodych kobiet to najczęściej włókniaki, zmiany łagodnie. Nie są zagrożeniem dla zdrowia, jednak należy pogłębić diagnostykę. USG pomoże określić rodzaj zmiany i dalsze postępowanie.