Twardy, bolący guzek w piersi

Dzień dobry, mam 19 lat, niedawno w mojej lewej piersi, powyżej sutka, wyczułam mały guzek. Jest dosyć twardy, przesuwalny i odczuwam ból nie tylko, gdy go dotykam. Od tygodnia przyjmuję leki antykoncepcyjne C***, ale ból w tej piersi odczuwałam już wcześniej. Obecnie mam miesiączkę, podczas której zawsze bolały mnie piersi, ale nigdy nie miałam żadnego guzka. Nie wiem, co mam zrobić, do jakiego lekarz pójść? Ogólnego? Chirurga? Ginekologa? Proszę o pomoc:(

Witam serdecznie,

Czy ginekolog, który zapisał Pani tabletki antykoncepcyjne badał Pani piersi przed włączeniem leku? Jest to szalenie istotne, ponieważ tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony, które mogą wpływać na powiększanie istniejących w piersiach zmian. Piersi najlepiej badać około 4-5 dnia cyklu. Jeżeli faktycznie dawno już nie miała Pani badanych piersi, zachęcam do wizyty u ginekologa, który oprócz badania palpacyjnego powinien zrobić Pani USG piersi. U młodych osób guzki piersi to zazwyczaj zmiany łagodne, niemniej zawsze należy sprawdzić, co to może być.

Pozdrawiam serdecznie