Ból w lewej piersi - czy mam torbiel?

Witam, Mam pytanie, otóż od 4 dni odczuwam bardzo silny ból w lewej piersi. Ból nasila się nawet przy tym jak chce złapać większy oddech! Wyczułam guzka po prawej stronie lewej piersi. Nawet jeśli naciskam sutka to wyczuwam ból w tym miejscu gdzie znajduje się guzek! Co to może być? Bardzo proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Na podstawie badania palpacyjnego nie da się określić z jakim rodzajem zmiany mamy do czynienia. Silne bóle nasilające się przy oddechu mogą mieć podłoże neurogenne. Należy udać się do lekarza specjalisty ginekologa. W gabinecie jest możliwość dokładnego zbadania, zebrania wywiadu oraz zlecenia badań dodatkowych ( na przykład USG piersi), co pozwoli na postawienie trafnej diagnozy co do rodzaju i pochodzenia zmiany.