Co może oznaczać wodnista biegunka?

Witam. Jestem listonoszem, i prawdopodobnie poprzez kontakt dlon-usta zarazilem sie jakas bakteria. Biore stoperan, ale kompletnie nie dziala. Kupilem nifuroksazyd. Nie przynioslo to rezultatu. Po 2 dniach od stosowania tego leku pojechalem na pogotowie. Lekarz tam przepisal mi Xifaxan. Biore go 3x dziennie, od niedzieli wieczor. Biore leki oslonowe, pije wode i elektrolity. Diete jaka mam to suchary, jogurty naturalne, gotowane mieso i marchew, banany, mus jablkowy. Mimo to nadal mam wodniste rozwolnienie. Kuracja xifaxanem ma trwac do niedzieli. Pojawily sie tez dzialania niepozadane jak kolatanie sreca, trwajaca biegunka(ktora juz nie wiem czy jest od bakterii czy antybiotyku), oslabienie, suchosc w ustach. Pisze ta wiadomosc 07.06, kuracja ma potrwac do 10.06. Ale na ta chwile nie ma zadnej poprawy. Czesta i wodnista biegunka. Prosze o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli kuracja nie pomogła, to powinien Pan zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza.