Co może oznaczać wynik pierwszego USG w ciąży?

Witam. Ostatnio dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Dziecko wyczekiwane i bardzo chciane. Byłam u ginekologa. Okazało się, że dziecko trochę mniejsze niż wskazywałaby na to data ostatniej miesiączki. Obecnie 6 tydzień. Na usg lekarz "wymierzył" długość dziecka jednak na usg w pęcherzyku dostrzegłam wyżej jeszcze jedną plamkę, jaśniejszą niż dziecko. Zastanawia mnie czy może to świadczyć o czymś groźnym? Lekarz długo się przyglądał, ale nic na ten temat nie wspomniał.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ocena czasu trwania ciąży często różni się między usg a datą ostatniej miesiączki. Jednak ocena w badaniu usg jest dokładniejsza. Co do drugiej części pytania - najlepiej o szczegóły jest wypytać lekarza wykonującego badanie. Jeżeli coś go będzie niepokoiło na pewno Pani o tym opowie.