Co może oznaczać wysoki poziom amylazy w moczu?

Witam chcialabym zapytac w sparawie amylazy w moczu zaczelo sie od rozwolnien ktore miaalm 5 dni rok temu biegunka przesla ale moj dr zlecil mi badania w tym amylaze w moczu wszystkie inne byly w normie oprocz amylazy wiec moj dr zrobil mi gastroskopie i kolonoskopie wyszlo mi zapalenie jelita cienkiego zapisal leki duspatalin ipp i bylo oki co jakis czas powtarzalam wyniki badan i amylaza byla raz dobra raz podwyzszona 600 800 200 boli mnie od jakiegos czasu zoladek i po lewej stronie zoladka w usg wszystk oki wyniki tez 7 grudnia robilam wynik i byly dobre dzis zrobilam wyniki tj9 styczen i amylaza 1200 inne wyniki sa dobre co to moze oznaczac czy to trzustka czy zoladek czy jelita biegunek nie mam nie chudne nawet za duzo przytylam prosze o porade pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u gastrologa i odpowiednia dalsza diagnostyka a jakieś dolegliwości ?