Co może oznaczać wysoki puls w stanie spoczynku?

Witam mam 26 lat od pewniego czasu mam problem mianowicie polega on na tym ze mam wysoki puls gdy leze i mieze sobie jest on w granicach 88.95 a gdy wstane serce wali jak oszalale po 103 nawet 115 ptzy czym cisnienie mam ok 111/73.bylam u lekarza badania mam w pozadku . Dlaczego tak sie dzieje mialam czas ze bylo juz w pozadku cisnienie i puls po 72.75 a teraz znowy ponad 80 w tej chwili jestem przeziebiona czy to od tego .wieczorem jest lepiej spada wszystko tak do 88 a rano wstane i spowrotem to samo nieraz mam tak ze niemoge wziac glebokiego oddechu i musze albo ziewac albo probowac na sile czy to nerwica cy co.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Norma dla akcji serca wynosi między 60 a 100 uderzeń na minutę. Z tego co Pani podaje, to pani puls znajduje się w większości sytuacji w tych granicach. Natomiast przyspieszenie akcji serca po pionizacji jest zjawiskiem normalnym. Również Pani ciśnienie według podanych przez Panią wyników znajduje się w granicach normy...