Nadwaga i wysoki puls w spoczynku

mam nadwage warze 107 kg cisnienie zazwyczaj w granicach 145/93 pale papiersoy weekendowo sporo popijam alkocholu nie zebym mial jakies problemy dla których pije po prostu lubie od jakiegos czasu zauwazylem ze nawet w spoczynku puls mojego serca wynosi powyzej 95 nie wiem czy to cos powarznego czy nie dodam ze raz na kacu mialem puls 114 cisnienie 170/105 no ale to bylo po weekendowym piciu prosze o porade

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinien Pan przestać popijać, popalać i schudnąć. Wysoki puls i nadciśnienie są wyrazem tego, jak obciążone jest Pana serce w związku z w/w czynnikami.