Co może oznaczać zmiana poziomu TSH i anty-TG u osoby zaburzeniami miesiączki?

Witam, co może oznaczać zmiana poziomu TSH i wysokie anty-TG? Badanie poziomu TSH w listopadzie 2016 r wykazało 4,10. Po wizycie u ginekologa zlecone miałam ponowne badanie poziomu TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG, prolaktyny. Poziom TSH na dzień 03.06.2017 to 2,45, FT3 5,22, FT4 14,56, anty-TPO 12,93, anty-TG 193,70, prolaktyna 15,93. Co mogła spowodować taki spadek TSH i czy podwyższone anty-TG może być groźne? Dodam, że mam zaburzenia miesiączkowania oraz bardzo mocne bóle miesiączkowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa . Może świadczyć o autoimmunologicznej chorobie tarczycy