Co może oznaczać zmiana w miejscu po usuniętym zębie?

Witam Około 5 lat temu miałam wyrywany ząb 6 górna jakies 2 tygodnie temu wyszedl mi na dziąśle bąbel nic mnie nie boli ale zauważyłam jakby coś mi z niego wystawalo jakis kawałek zęba dzisiaj ten bąbel mi troszkę urósł a do dentysty ide w środę i teraz się martwie i zastanawiam czemu tak się stało i to po takim długim czasie

Dzień dobry,
wygląda na to, że w ubytku jest mały, ruchomy kawałek twardej tkanki. Najprawdopodobniej jest to ułamany kawałek korzenia, który pozostał w dziąśle. Może byś również mały kawałek kości. Po usunięciu zęba kość wyrostka jest przebudowywana i zaokrąglana. W trakcie przebudowy mogą być odrzucone szpiczaste kawałeczki, które są przeszkodą dla dziąsła. Jeżeli do tej pory to miejsce nie ropiało, a teraz raczej nie boli, nie musi się Pani obawiać. Lekarz usunie okruch i rana szybko się zagoi.