Co może powodować ból w okolicach jajników?

Mam 18 lat, a od 5 miesiączkuję. Po pierwszym okresie przerwa trwała pół roku. Aktualnie pojawia się średnio co 2 miesiące z bardzo silnym bólem. Pomagają tylko silne leki przeciwbólowe. Dokucza mi też kłujący ból w okolicach jajników. 2 tygodnie temu okres mnie zaskoczył niewyobrażalnymi skurczami i opuchniętym podbrzuszem. Dodam też borykam się z niestrawnością od 3mies. i często jestem senna. Wspomnę też, że babcia chorowała na raka jajników...

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć