Co może znaczyć ból tego palca u stopy?

Od 12 lat boli mnie drugi palec lewej stopy. Ból jest pulsacyjny, czesto promieniuje w gore tylem lydki i pod kolanem. Nasila sie przy stresie i zimnie. Jest bardzo wrazliwy na dotyk. Paznokiec sie lekko uwypuklil i rosnie zawijajac sie pod siebie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból drugiego palca u stopy może być spowodowany wieloma czynnikami. W podanym przypadku, ze względu na przewlekłość takiego stanu, można wykluczyć urazy mechaniczne jako przyczynę, chyba że doszło do niego właśnie w tamtym okresie powstania bólu.

Podany objaw może świadczyć o przypadłości palców młotkowatych. Polega ona na tym, że najdłuższy palec u stopy jest lekko przykurczony, co skutkuje jego bólem, a także zaczerwienieniem i niewielkim obrzękiem. W leczeniu tego schorzenia stosuje się specjalne ortezy oraz wkładki, które pomagają zniwelować taką wadę.

W Pani przypadku, kiedy cierpi Pani na ten ból już od 12 lat, zalecamy wizytę u ortopedy. Będzie on wstanie postawić jednoznaczną diagnozę, oraz zaproponować rozwiązanie tego problemu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przeczyta Pani więcej o tym, czym są palce młotkowate, a także pozna sposoby radzenia sobie z nimi:

https://portal.abczdrowie.pl/palce-mlotkowate

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.