Co może znaczyć brak sił i zmęczenie w młodym wieku?

Witam. Mam 18 lat i od pół roku jestem ciągle zmęczona. Rano nie mam siły się podnieść z łóżka, w szkole na ostatnich lekcjach przysypiam, a wczasów wolnym nawet gdy mam chęć coś zrobić, to nadzwyczajnie nie mam na to siły i zawsze kończy się tak samo - idę spać. Mój sen w nocy to ok. 8 godz. Teraz - we wakacje - śpię 10 godz. rano i tak jestem zmęczona, a w południe mam już tak ciężkie powieki, że nie daje rady nic robić. Bardzo bym chciała coś osiągnąć, spełnić swoje marzenie, albo chociaż wyjść z domu na cały dzień, ale... nie mam siły. Nie jest tak zawsze, bo np. dwa dni temu jeździłam z siostrą na rowerach i nie spałam po południu, ale tak jest coraz rzadziej. Lekarz rodzinny powiedział, że to od stresu w szkole i to tyle. Co mam zrobić?

Może warto pomyśleć także o ogólnych badaniach oraz badaniach hormonów. Podobne zaburzenia mogą być wynikiem przeżyć emocjonalnych, stresu czy przemęczenia, jednak najpierw warto wykluczyć inne (somatyczne) możliwe przyczyny złego samopoczucia. Jeśli badania nie wskażą na inne podłoże, warto poszukać konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.