Co może znaczyć mrowienie w kciuku?

Witam. Od kilku tygodni miewam w prawej dłoni co jakis czas mrowienie w kciuku,czasem palcu wskazujacym. gdy mocno wyprostuje reke to także miewam takie mrowienie. od kilku dni czuje bol w rece. gdy zaciskam rekę w garść to czuje lekki ból miesni w garści, coś jak ból przy przetrenowaniu. Ale siłę w tej rece mam taką samą jak zawsze. boli mnie tez całą ręka.Ból podobny do tego jak bym miał ją przewianą.Miałęm robiony rezonans głowy 2 miesiące temu i wszystko jest w porządku. z góry dziękuje

Witam!
Zgłaszany przez Pana problem może być wynikiem zespołu cieśni nadgarstka. Należy zrobić EMG z przewodnictwem w nerwach kk. górnych.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.