Co może znaczyć nagły kłujący ból z lewej strony żeber i pod obojczykiem?

Nagły kłójący ból z lewej strony żeber i pod obojczykiem. Kilka dni temu wracając z pracy zaczęły boleć mnie żebra (ból podobny jak przy obiciu) jednak wieczorem ból nasilił się do tego stopnia że pół nocy miałem z głowy. Na drugi dzień jeszcze pobolewały lecz dało się to znieść. Po dwóch dniach żebra przestały boleć lecz taki sam ból pojawił się pod lewym obojczykiem i od dwóch dni nie daje mi spokoju. Co to może być i do jakiego specjalisty powinienem się udać? Dodam że już kiedyś miałem podobne sytuację z żebra i ale ból zawsze był ledwo odczuwalny. Ja 31 lat lekka niedowaga palący praca fizyczna.

Niestety trudno jednoznacznie wskazać przyczynę dolegliwości, ale na pewno wykonałabym EKG. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.