Co może znaczyć pogrubiony trzon żołądka widoczny na USG jamy brzusznej?

Witam. Robiłam badania USG jamy brzusznej. Wyniki wyszły dobre. Ale!!! Mam w opisie napisane "Pogrubiony trzon żołądka". Bardzo mnie to martwi. Zupełnie nie wiem co może to oznaczać. Trzy lata temu przy gastroskopii wyszło wyszło podobnie i wówczas został pobrany wycinek do badania w którym nic nie znaleziono. Jestem leczona lekiem IPP 40 przez lekarza rodzinnego. Leczę się na zaburzenia lękowe i depresję. Martwię się tym żołądkiem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Co

Na pewno wymaga to kontroli, zwykle pogrubienie ściany narządu jest związane z etiologią onkologiczną dlatego należy zachować czujność. Wskazałabym na wykonanie TK jamy brzusznej. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.