Co może znaczyć ten opis rezonansu kręgosłupa?

Proszę o wyjaśnienie opisu wyniku rezonansu kręgosłupa szyjnego Spłycenie lordozy szyjnej. Drobna paracentralno- prawostronna protruzja krążka C 4- 5 graniczy z prawą połową rdzenia. Nieco obniżony krążek C 5- 6 i centralno- prawostronna PJM uciska rdzeń prawostronnie ze stenozą AP kanału do 8mm i przewęża prawy zachyłek kanału uciskając korzeń. Wymiar kanału nieprzewężonego AP 11mm. Mała centrlna ognskowa protruzja krążka C 6- 7 modeluje rdzeń pośrodkowo.

OPIS MRI kreg szyjnego : " Spłycenie lordozy szyjnej. Drobna paracentralno- prawostronna protruzja krążka C 4- 5 graniczy z prawą połową rdzenia. Nieco obniżony krążek C 5- 6 i centralno- prawostronna PJM uciska rdzeń prawostronnie ze stenozą AP kanału do 8mm i przewęża prawy zachyłek kanału uciskając korzeń. Wymiar kanału nieprzewężonego AP 11mm. Mała centralna ogniskowa protruzja krążka C 6- 7 modeluje rdzeń pośrodkowo. "

MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ ; Konieczna pełna konsultacja!! Trudno powiedzieć .... Kontrola ciśnienia i pulsu , badania podstawowe ;

Konieczne pełne badanie ogólne i neurologiczne ; historia choroby i leczenia; analiza zakresu ruchomości, sprawności ; ocena dolegliwości, ogólnej sprawności i formy Pacjenta ; Ważny stan pacjenta, wywiad chorobowy, obciążenia; stan ogólny i neurologiczny, stan psychiczny i emocjonalny; wyniki badań .

Konieczna KOMPLEKSOWA OCENA STANU PACJENTA : RR wydolność, Pełny wywiad, badanie , Labor : lipidy, glukoza, elektrolity pełne : Na K Mg Ca Cl; kreatynina etc i Jaki wywiad, czynniki ryzyka: otyłość, cholesterol, cukrzyca choroby serca Do pełnej konsultacji neurologicznej z wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam