Co może znaczyć wysypka na szyi?

Witam. Od wczoraj borykam się z wysypką na szyi, oprócz tego miejsca mam jeszcze 2 plamy na ręce, 1 na palcu i 1 na powiece. Przyznam, że nie wytrzymuję już swędzenia, smaruję plamy hydrocortisonum, ale to w ogóle nie pomaga, zażywam również allegrę. Wydaje mi się, że uczulenie jest od jajek, ponieważ to nie pierwszy raz, a jadłam ostatnio jajecznicę. Dziwne jest to, że nie za każdym razem pojawia się uczulenie, kiedy zjem jaja, ale jeśli występuje, to jest tylko na jednej części ciała, miałam sytuację, że wysypka była tylko na stopach, albo tylko na ręce, albo tylko na nodze, tym razem padło na szyję. Plamy są bardzo duże, czerwone i obrzekniete. Wcześniej badałam się u alergologa I w miejscu wstrzykniecia substancji z jajek zaszły zmiany skórne i swędzenie, dlatego myślę, że to przez jajka. Bardzo proszę o pomoc, już nie wiem, co mam robić, swędzenie jest nie do wytrzymania, prosze chociaż o polecenia środka, który zniweluje swędzenie. Pomocy!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.