Co oznaczają czerwone plamy na szyi u 18-latki?

Witam. Mam taki jeden problem od ponad roku. Pojawiają się mi czerwone plamy na szyj, twarzy. Bardzo mnie to piecze i swędzi i ciężko z tym wytrzymać. Teraz jakoś się pogorszyło i nie wygląda to najlepiej. Byłam z tym u lekarzy, którzy mnie wysyłali na badania, jakieś wizyty itd. Lekarze zbytnio nie wiedzieli co mi jest. Wyniki były niby pozytywne. Nie mam uczulenia ani nic. Nie wiem dlaczego tak jest. Czy to coś poważnego? Proszę o pomoc. Mam dosyć tego jak to wygląda i chce żeby to już normalnie wyglądało

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.